ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn

Autor: Jessica Woody
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2023-09-21
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788367173575
Ilość‡ stron: Ilość stron:0

W książce omawiane są tematy związane z zastraszaniem między dziewczynami, znajdują się tu również ćwiczenia oraz praktyczne wskazówki, które pokazują, jak zwiększyć pewność siebie, radzić sobie z zastraszaniem i być bardziej empatycznym wobec innych.

Oprócz nauczenia dzieci, jak być wrażliwszymi, ten praktyczny przewodnik pomaga:

- Lepiej zrozumieć problem dręczenia — pokazuje czym jest dręczenie/nękanie, dlaczego się zdarza, jaka jest różnica między nękaniem a dokuczaniem oraz czym różni się nękanie dziewcząt od nękania chłopców.
- Wyrażać się kreatywnie — dziewczęta odkryją mnóstwo miejsca na własne zapiski, skłaniające do refleksji nad swoimi doświadczeniami, a także ćwiczenia, quizy, afirmacje i nie tylko, które pomogą im walczyć zbullyingiem.
- Budować zdrowe przyjaźnie — dziewczęta dostaną narzędzia do wyjścia z toksycznej przyjaźni, nauczą się jak z szacunkiem nie zgadzać się z innymi oraz w jaki sposób nawiązać wspaniałe przyjaźnie na całe życie.
Daj dziewczętom narzędzia i wsparcie, których potrzebują, aby powstrzymać dręczenie i zastraszanie rówieśnicze.

 

 Jeśli kiedykolwiek doświadczyłaś przemocy ze strony rówieśników, ta książka jest dla ciebie.  Jeśli kiedykolwiek spotkałaś osobę, która doświadczyła przemocy, to ta książka również jest dla ciebie.  Jeżeli jesteś świadkiem sytuacji przemocowych, albo bierzesz w nich udział, też sięgnij po tę książkę.  Jeśli interesuje cię szeroko pojęta tematyka psychologii lub pedagogiki, to koniecznie przeczytaj tę książkę.  A jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym, to jest to lektura obowiązkowa.

Fragment książki

SklepCenaLink
Patroni medialni